KÕNELEJADBÄNDTIIM
Reede õhtul Erki Tamm

Kirjuta natuke endast (perekonnast, millega igapäevaselt tegeled, mis sind väga inspireerib)

Oleme abikaasa Riinaga noor abielupaar, kes tähistavad sügisel hõbepulmi. Tütreid on meil neli ja nende kõigi nimed algavad HE-ga. Mulle meeldib, kuidas nad vahel emaga ülemeelikuks muutuvad. Siis olen ma torisev issi, kes habemesse muheleb.
Mu töö ja kirg on koguduste teenimine. Olen seda teinud pastorina 23 aastat. Praegu Kalju koguduses Tallinnas. Koguduste liidus kutsutakse mind presidendiks.

Kas veedad tihti aega spordisaalis? Või kodus kätekõverdusi tehes?

Spordin parema meelega looduses. Mulle meeldib koeraga jalutamas käia. Soojemal ajal käime naisega jalgrattaga sõitmas. Aga sisealadest meeldib lauatennis. Minu treeneriks on pastor Nikolai Rütkinen. Ta on väga hea! Ja muideks, 24kg sangpommi tõstan 1 minuti jooksul 33 korda:)

Mis on sinu elu kõige hirmsam kogemus?

Väga lähedase inimese väga kalli inimese surm.

Millest on sinu arvates tänapäeva noortel vaja kuulda?

Ma ei ole roosamanna jutlustaja ega usu, et kogu elu läheb järjest paremaks. Usun, et Piibel avab tõde Jumala, maailma ja meie enda kohta väga realistlikult. Selle segaduse keskel on suurim tõde see, et Jumal hoolib meist nagu Isa oma poegadest ja tütardest. Me lähme Talle korda! Elame parima elu, kui kuuleme tema nõuandeid.

Laupäeva hommikul Evelin Põldsaar

Midagi endast:

Olen Efka – nii mulle meeldib ennast kõige paremini nimetada. Mu vaikimise seade on rõõmus olek, kuid vajadusel võin olla korra ka tõsine; Oma erialalt olen ämmaemand ja nn beebirallit olen teinud juba üle 10 aasta ja jätkuvalt fännan oma ametit. Oma elu Jumalaga alustasin 14 aastaselt tänu oma pinginaabrile, kes rääkis noortekatest ja nüüdseks olen olnud Jumala laps üle 20 aasta (ise arvan, et ikka olen noor) 😀 Jumal on juhtinud mu elu väga eriliselt ning üle 17 aasta oli võimalus olla Rakvere Karmeli koguduses noortejuht ning nüüdseks olen selle töö saanud üle anda veel ägedamatele ja vingematele inimestele. Hetkel tegelen oma koguduses kodugrupitöö koordineerimisega ning olen ka üks koguduse vanematest. Mis mind inspireerib? Sama moodi kui ma satun vaimustusse uue beebi sündimisest – olen iga kord metsikult vaimustunud, kui uus inimene annab oma elu Jumalale ning näha kuidas elu koos Jumalaga muutub selle inimese elus üheks vägevaks seikluseks;

Spordisaalist:

Mmmm, ma tean, kus spordisaal asub (ületee minu kodukohas) ning tegelikult – aus ülestunnistus, ärge kellelegi öelge: mul on Kadrina Spordikeskuse ja ujula tasuta aastakaart, kuid ma pole jõudnud sellele veel järgi minna. Kuid viimati külastasin spordisaali veebruaris Marokos.
Minu põhiliseks “spordisaaliks” on kergliiklustee ja Kadrina paisjärve ümber olev rada, kus oma sõbrantsidega käime kepidkõndi tegemas, vahel lausa sörkimas. Kuid regulaarsus annab soovida, nii, et spordis ma pole kuigi eeskujulik olnud. Muidugi suurimaks saavutuseks spordimaastikul loen ikka, et olen kahel järjestikkusel aastal osalenud 10km distantsil Rakveres toimuval Ööjooksul;

Hirmsaim kogemus:

Ma ei tea, kas see on hirmsaim või piinlikuim kogemus. Tulin kunagi loengut tegemast ja enne õhtust kirikuteenistust läksin kohvikusse. Parkisin auto tsipa eemale, haarasin oma läpakakoti ja kõndisin kohvikusse. Tundsin, et midagi käib vastu jalgu, aga kuna teadsin, et näen hea välja siis ei lasknud ennast pisidetailidest häirida. Kuid mööda tänavat kõndides tajusin, et iga inimene, kes minust möödus vaatas mulle järgi. Sisenesin kohvikusse, tuli ettekandja ja esitasin oma tellimuse. Midagi ikka häiris. Ja siis avanes mu silmavaade laiemalt. Nimelt mu läpakakoti külge oli haakunud auto suur porivaip, mis siis oli lohisenud kogu teekonna minu järgi. Värvusin koheselt näost punaseks, appi kui piinlik ja seda porimatti polnud võimalik kuhugi panna. Nii, et pärast kohvikust lahkumist haarasin selle lihtsalt kaenlasse ja tegin näo nagu ma alati käin igal pool oma vaibakesega ja nemad saatsid mu suure naeratusega tagasi teele;

Millest on vaja tänapäeva noortel kuulda:

“Sa oled armastatud! Sa oled väärtuslik ja hinnatud just sellisena nagu Sind on loodud!”

Laupäeva õhtul Gunnar Kotiesen

Kirjuta natuke endast (perekonnast, millega igapäevaselt tegeled, mis ind väga inspireerib)

Olen Gunnar, keda peamiselt kutsutakse Gunn’iks. Olen väga tänulik Jumalale oma pere eest – seda nii suures kui väikeses mõttes. Oma habemikust vennatta ei suuda elu ja teenimist ette kujutada. Koos kolma tütre ja ühe väikemehega käime koos kalli Monikaga (abikaasa) oma kahekümnendat abieluaastat.
Minu suurim inspiratsiooniallikas on ilmselt arenev kogudus. Kogudus ja sellega seonduv on mu kirg, hobi, töö, rõõm ja ka mure 🙂 Aga koos sellega armastan veel paljusid asju – hea muusika, mõnus seltskond ja loomulikult motikad ning autod!

Kas veedad tihti aega spordisaalis? Või kodus kätekõverdusi tehes?

Minu suhe spordiga on olnud üsna kaootiline 🙂 Peamiselt läbi spordiuudiste vaatamise 😉 Aga alates sellest aastast olen alustanud taas regulaarset trennis käimist. Püüan minimaalselt paar korda nädalas trenni teha.
Kätekõverdused kodus … vahel juhtub, et lapsed hakkavad isa üle rõõmsalt naerma, seda tavaliselt siis, kui kodus “salaja” kätekõverdusi tehes neile hingeldades vahele jään 🙂

Mis on sinu elu kõige hirmsam kogemus?

See vastus tuli küll päris raskelt, sest tõeliselt hirmsaid kogemusi on olnud ilmselt üsna vähe. Hirmus piinlikuid oluliselt rohkem 🙂
Üks viimaseid hirmsaid kogemusi oli ühe eksamiga, mille pidin paar aastat tagasi tegema. Olin väga üllatunud, et nii vanal mehel nagu mina eksami ees selline ärevus tuli. Mõtlesin, et see kõik on jäänud juba kaugesse minevikku 😀

Millest on sinu arvates tänapäeva noortel vaja kuulda?

Ma arvan, et enne kui noored vajavad “mida kuulda” on neil vaja julgust “Teda kuulda” See vast ongi iga põlvkonna taasavastamise vajadus. Meie parim tuleb esile läbi selle,et kuuleme Jumala kõnetust, igal päeval, igal oma elu ristmikul. Alles seejärel on on oluliselt teemad ja õpetused.

Pühapäeva hommikul Meego Remmel

Kirjuta natuke endast (perekonnast, millega igapäevaselt tegeled, mis sind väga inspireerib)

Olen mees oma parimates aastates. Jumal on kinkinud mulle armastava naise ja lapsed, kes ka ise juba abielus. Oleme kõik kristlased. Igapäevaselt tegelen mitme asjaga. Minu vaimulikuks koduks on 3D kogudus, keda teenin koolituspastorina. Teisi kogudusi ja koguduste töötegijaid toetan mentorina. Kirikutevahelises koostöös aitan kaasa Eesti Kirikute Nõukogu asepresidendi ja eetika konsultandina. Õppejõuna olen keskendunud eetika uurimisele ja õpetamisele.

Kas veedad tihti aega spordisaalis? Või kodus kätekõverdusi tehes?

Jah, mulle meeldib joosta, rattaga sõita, vahel ka seltskonna mõttes mõnd grupitreeningut kaasa teha või ujumas käia. Treeningsaalist astun läbi enamusel nädalapäevadest. Või liigun vabas õhus.

Mis on sinu elu kõige hirmsam kogemus?

Elu hirmsaim kogemus oli vast noore üliõpilasena sunniviisiliselt nõukogude okupatsioonisõjaväe teenistusse ja seal KGB uurimise alla sattumine. Ähvardustega hirmutanud ülekuulamistele võidi kutsuda hommiku- ja päevaajal või ka öötundidel. Tehti kõik, et veenda mind usust loobuma ja ateistliku totalitaarrežiimi heaks töötama. Inimlikult polnud kellelegi toetuda. Jumal ise seisis minu eest, aidates oma veendumustele kindlaks jääda ning elu ja tervisega koju tagasi tulla.

Millest on sinu arvates tänapäeva noortel vaja kuulda?

Tänapäeva noored vajavad rõõmusõnumit Jeesusest. Tema kehastab elumuutvat usku, lootust ja armastust, mida noored igatsevad.

Pühapäeva hommikul Rando Kangro

Kirjuta natuke endast (perekonnast, millega igapäevaselt tegeled, mis sind väga inspireerib)

Ma olen 25-aastane Tartu noormees, kellele Jumal kinkis ‘parima vormi’ mõne aasta eest! Kui ma varem ei osanud/ei saanud/ ei tahtnud ennast ega teisi aidata, siis nüüd minu päevad ilma selleta ei möödu! 2011. aastal oli mul esmane raputav kogemus Piiblipäevadel, kus ma kogesin ja tajusin enda väärtusetust Jumala ees; paradoksaalsel kombel aga väärtust Jeesuses.

Enne usule tulemist, olid minu suhted perekonnaga väga räbalas seisus. Pea kellelegi polnud minu vaimulik avanemine “vägagi mõistetav”, isegi kui suusoojaks ütlejaid oli. See kõik rebis neid räbalaid suhteid veelgi rohkem, kuid selleks, et anda üldse uut, tuua päris uut ja head esile. Tänu Jumalale on minu suhted pere ja kõigi teiste vanade sõprade-tuttavatega täna hoopis teises vormis. Märksõna siin on andestus, üleloomulik andestus.

Ma teenin 3D koguduses Tartu poole pastorina, EKN3 (http://ekn3.ee) juhina ja vabatahtlikuna erinevates Tartu linna sotsiaaltööga seonduvates kohtades. Mind inspireerib Tema tundmine.

Kas veedad tihti aega spordisaalis? Või kodus kätekõverdusi tehes?

Spordisaalis püüan käia korra nädalas. Kätekõverdusi ja muud kodutrenni teen iga päev.
Aga kevad-suvele kohaselt tuleb koormust tõsta!
Koormust tõstan sellega, et tuleb ilmselt rohkem jalgrattaga liiklemist ja palliplatsil viibimist. Ehk siis spordisaal jääb ära ja teemaks tuleb taas jalkaväljak, millele ka pilt ehk veidikene vihjab. 😀

Mis on sinu elu kõige hirmsam kogemus?

Ilmselt üks nendest on Jeesusele “jah” ütlemine. Mitte ainult emotsiooni pealt, vaid elu igas tasandis. Seda kõike aga taas, paradoksaalselt. Sest see on ühtlasi ka minu elu parim otsus/kogemus! :’)

PS. Tegelikult meenub ka kole hambajuurepõletik ja juureravi, mis oli kohe päris vastik. Aga teha seda tuli ja täna on hambad korras!

Millest on sinu arvates tänapäeva noortel vaja kuulda?

1. Tähendusrikkusest. 2. Väärtusest. 3. Väärtustest ja väärikusest.
Sügavalt mõtlev inimene teab, et teatud maailmakäsitlused ei anna ühtviisi (ühel ajal) üht, teist ja kolmandat.
Mõni maailmakäsitlus annab üht ajutiselt, teist moonutatult jne.
Kui mõni maailmapilt seda kõike ka terviklikult annab, ei tähenda, et see on õige. Aga Jeesuse ristisurm on õige ja tõeline juhtum ajaloos. Tema ülestõusmise tõenduse kogemus võib olla elumuutev, sest “…see on ju Jumala vägi päästeks igaühele, kes usub,” (Rm 1:16, rõhuasetus minu)!

Piiblipäevade ürituseks on kokku pandud bänd. Nende esimest üleskutset näed siin:

PP 2017 bänd

Kristjan Mängel – löökpillid
Andrus Kasepuu – bass, laul
Sam Deacon – klahvpillid
Carlos Roos – el gtr
Rasmus Perend – tšello
Samuel Lilleleht – laul
Matteus Elbrecht – el gtr, laul
Toivo Perend – klaver, laul

Millisest kogudusest sa oled?
Milline oli sinu esimene PP? Mis mälestused sealt on?
Mis oli esimene pill, mida sa õppisid?
Kui sa parasjagu ei teeni kaasa muusikaga, siis mis on valdkond, millega meeldib sulle koguduses panustada?
Mis on su elu üks suurematest unistustest?

Toivo.

1. Kuulun Tartu TELK kogudusse.
2. 2006. aasta Pärnu. Istusin kontserdimaja saalis ja vaatasin, et väga palju võõraid inimesi. Olin päris hirmunud.
3. Klarnet.
4. Väikegrupi töö ja suuremate sündmuste ajal toitlustus – köögis on lahe!
5. Osata vabalt araabia ja heebrea keelt. Usun, et olla ja elada Jumala tahtmises tähendab ühtlasi ka suurima unistuse täitumist! Jumal on hea!

Matteus.

1. Kuulun ametlikult Tallinna Harta Koguduse liikmete hulka, kuid seoses õpingutega elan Tartus ja satun praegusel perioodil pigem Tartu Risttee Kogudusse.
2. Esimene PP oli 2001.a Tõrvas. Mäletan, et kuulsin seal esimest korda sellist ägedat ülistuslaulu nagu “Iga päev”, mis oli väga kaasakiskuv ja meeldejääv. Lisaks mäletan õhtust kontserti, kus keevitasid bändid Go Forth ja The Othersiders. Mõnus!
3. Klaver
4. Ma ei tea, kas see on piisavalt muusikast lahus, kuid meeldib tegeleda tehnikapoolega ja olla näiteks helipuldis.
5. Unistusi on mitmesuguseid ja keeruline oleks neid kuidagi suuruse järgi ritta seada. Üks unistus, mille suunas hetkel sammun, on töötada reisilennuki (näiteks Boeing 737) piloodina.

Carlos.

1. 3D Kogudus
2. 2012 Tartu Linna Tulede Piiblipäevad – Mäletan väga ägedaid koori proove(jõudsin vist 2’te) ja “Sa oled tee” lugu on ere mälestus tolle aasta PP’st
3. õhukitarr ja õhutrummid – tegelikult kitarr
4. Mulle meeldib teha asju mis hõlmavad suurt pilti – visiooni välja töötamine, süsteemide mõtlemine. Samas ka sellised lihtsad asjad mida keegi ei märka – koristamine jne
5. Teha kõiki oma tegemisi koos Jumalaga

Andrus.

1. Olen Tartu Elu Sõna Koguduse liige.
2. Oh, kes seda enam mäletab… ma vana mees ka juba. Aga PPline olen olnud juba ammust ajast…
3. Esimesed pillid olid plokkflööt paralleelselt akordioniga… muusikaklassi võlud.
4. Meeldiks tegeleda noortega..
5. Suurimad unistused on abikaasa ja pisitütre näol juba tõeks saanud. Aga pikka iga tahaks.

Sam.

1. Focus Church Tallinn
2. First Bibledays was 2016. I have many good memories of that time, the main thing that stood out to me was the sense of community and togetherness amongst the christians of Estonia which I think is really awesome.
3. First instrument I learned was the piano.
4. I love connecting with people, making sure people feel welcomed and part of the community.
5. I guess my dream is to live a life which deposits goodness into the lives of others, and encourages them in their pursuit of Jesus. Whatever God’s path for me in doing that is, I am excited about it. If I had to give a more ‘materialistic’ answer – I would say family is a real priority to me, and to have a nice music studio in my house would be a bonus.

Rasmus.

1. Kuulun Tartu Kolgata kogudusse
2. Raplas 2013 olnud PP oli esimene. Mäletan, et kaotasin esimese kahe tunni jooksul enda telefoni ära. Muu oli kõik hea. Ülistus on eriti meelde jäänud; 3. Viripill ja tšello; 4. Mulle meeldib olla osa aktiivsest tööst, kus toimub pidev sagimine ja organiseerimine. 5. Elada elu, mis on täielikult Jumalale meelepärane.

Samuel.

1. Kuulun Tartu Elusõna Kogudusse.
2. Esimene PP oli minu jaoks Paide 2010. Mäletan et seal oli mingi vend, kes suutis ruubik-kuubiku ülikiiresti ära lahendada.
3. Esimene pill oli kitarr.
4. Teen koguduses seda, milles on parasjagu abi vaja.
5. Tahaks lennata kunagi. Ja kui seda ei saa, siis tahaks langevarju hüppe ära teha.

Kristjan.

1. Teenisin 3D koguduses u. 4 pool aastat.
2. Piiblipäevad 2011 RESTARTER. Sealt sai väga palju ja head mõtteainet suurpärastelt jutlustajatelt! Väga inspireeriv! Samuti vägev energia oli kogu sündmusel üldse.
3. Trummid!
4. Teenisin tehnika valdkonnas või suhtlesin inimestega!
5. Et kurjus meie maailmast kaoks!

Jakob ja Reelika Gill

Jakob ja Reelika Gill

Projektijuht ja tema parem käsi

jakob@kolgata.ee

Liisa Pindmaa

Liisa Pindmaa

Reklaam

liisapindmaa@gmail.com

Sven-Joonatan

Sven-Joonatan

Sisujuht

sj.siibak@gmail.com

Lisanna Unt

Lisanna Unt

Üldvisuaal

untlisanna@gmail.com

Jette Mari Anni

Jette Mari Anni

Sponsorlus

jettemarianni@gmail.com

Anneli Gill

Anneli Gill

Finantsjuht

finants@piiblipaevad.com

Riinu Nurme

Riinu Nurme

Minifest

riinunur@hotmail.com

Eliisa Urbel

Eliisa Urbel

Palvetöö

urbeleliisa@gmail.com

Kaisi Kruustük

Kaisi Kruustük

Palvekett

kaisi@kolgata.ee

Toivo Perend

Toivo Perend

Ülistusjuht

toivoperend@gmail.com

Mathias Mõttus

Mathias Mõttus

Veebileht, produktsioonitehnika

mathias.mottus@gmail.com

Anneli Jaanus

Anneli Jaanus

Majutus

anneli351@gmail.com

Siimeon Pilli

Siimeon Pilli

Disc-golfi turniir

siimeonpilli@gmail.com

Käthlin Aarna

Käthlin Aarna

Registreerimine

regamine@piiblipaevad.com

Artur Sirk

Artur Sirk

Vabatahtlikud

sirkartur941@gmail.com

Markus Mäemets

Markus Mäemets

Meediatiim

markus.maemets@gmail.com

Robert Bunder

Robert Bunder

Lõuna-Eesti promoüritus

robertbund12@hotmail.com

Raul Villem Reedi

Raul Villem Reedi

Kohviku vabalava

villem86@gmail.com

Hugo Palm

Hugo Palm

Boksid

hugopalm8@gmail.com