Elu parimas… deprekas? – Amanda Palmik

Olen Amanda, ülikoolis õpin psühholoogia erialal. Tulen Tallinnast MoKo kogudusest ja väga ootan teid kõiki juba näha!

Depressioon on enamuse meie jaoks kõnetav teema. Tihti oleme me mõnes eluperioodis sellega ise kokku puutunud, kas siis enda või lähedaste näitel ning ka aastaid hiljem on meil kuklas palju küsimusi seoses selle perioodi ja haigusega. Tahaksin koos teiega arutada, mis see depressioon üldse on- on see haigus või lihtsalt midagi, mis on meie mõtlemises kinni? Mida see teeb meie kehaga? Mida öelda sõbrale kui ta ütleb, et ta on depressioonis? Kuidas reaalselt praktiliselt toime tulla depressiooniga ja kus kohas on Jeesus selle kõige keskel?

Elu Parimas Suhtes – Ivo ja Liis Unt

Mida ma peaksin teadma enne käima hakkamist? Kuidas tunda ära see õige? Kas ja miks oodata seksiga abieluni? Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastame avameelset “Elu Parimas Suhtes” seminaris. Tule koos küsimustega, või saada need juba eelnevalt meile: ivo.unt@toompeakogudus.ee

Ivo ja Liis on pastorid Tallinnas EKNK Toompea koguduses ja on käsitlenud seksuaalsuse ja paarisuhte teemasid noorteõhtutel, seminaridel ja kursustel. Nende südames põleb visioon, et Eestis oleks terved paarisuhted ja terved pered. Nad on olnud üle 5 aasta abielus ja neil on 9-kuune tütar Naomi.

“Näost näkku juhtimisest” – Peep Saar, Meelis Kibuspuu, Maria Kams, Merle Kotiesen

Juhtimiskonverents GLS Eesti esitab väljakutse kolmele juhile, kutsudes nad PiibliPäevadel “kuumale toolile”, et rääkida ausalt ja avameelselt oma võitudest ning õppimistest juhtimise teekonnal.
Andy Stanley on öelnud: “Sul ei ole aimugi kui palju inimesi võib Jumal mõjutada Sinu kaudu”. Seepärast, et Jumala parim potentsiaal Sinus võiks tulla esile, on GLS noorteakadeemia parim koht ja aeg, et saada inspiratsiooni ning küsida otse juhtidelt oma küsimusi, millega seisad silmitsi või mida oleks lihtsalt huvitav teada saada iseenda ja meeskondade juhtimise teemadel.

“Kuumal toolil” istuvad:

Maria Kams
Maria on abielus ning ema ühele lapsele. Maria oli aastal 2015 PiibliPäevade projektijuht, tal on viieaastane kogemus lastetööjuhina, hetkel on Maria Rakvere Karmeli koguduses noorsootööjuht.

Meelis Kibuspuu
Meelis on abielus ning isa viiele lapsele. Meelis on GLS Eesti maaletooja ja eestvedaja. Tal on rohkem kui 18 aastat juhtimiskogemust sotsiaalse ettevõtte Sõbralt Sõbrale juhina.

Peep Saar
Peep on abielus ning isa kolmele lapsele. Peep on Risttee koguduse rajaja ja pastor. Samuti on ta M4 Eesti visioonijuht.

Intervjueerib:

Merle Kotiesen
Merle on abielus ning ema kolmele lapsele. Merle on olnud kaasas erinevates projektides nii neid juhtides kui ka tiimiliikmena kaasa aidates.

Kuidas lugeda ja aru saada Piiblist? – Helina Voogne

Olen ametlikult ametis EEKBKL misjonitöö koordinaatorina ja õpin Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris teoloogiat (vahel õpetan seal ka). Ammustel aegadel õppisin Tartu Ülikoolis psühholoogiat. Lisaks löön kaasa EELK Noorte Piibli- ja Misjonikursuse läbiviimises ja räägin Piiblist kus aga saan.
Elan Tallinnas, mulle meeldib rulluisutada, jalgpalli mängida ja põnevaid raamatuid lugeda.

Piibel on Jumala kiri meile, Tema sõnad, mille väärtust me kipume vahel alahindama, sest neid ei ole alati kerge mõista. Piibel on kirjutatud pika aja jooksul ja nii ammu aega tagasi, kas meil üldse on võimalik sellest midagi aru saada? Mis head see meile annab, et Piiblit loeme?
Selles praktilises seminaris saame koos harjutada Piibli sõnumi mõistmist ja oma ellu rakendamist ning õpime mõned lihtsad meetodid mille abil ise Piiblit edasi uurida.

Kuidas päriselt igatseda Jumalat? – Kaisi Kruustükk

“Olen 27-aastane kristlane Tartu Kolgata kogudusest. Olen juba pea 9 aastat oma kalli abikaasaga abielus, hetkel kahe väikse lapsega kodus. Minu jaoks on Jumala igatsemine teema, mis paneb mind sisemiselt elama ja põlema! Minu elu eesmärk on olla Jeesusele nii lähedal kui võimalik!”

Ma usun, et kasvav igatsus Jumala järgi saab meie eludes olla ainult siis, kui me mõistame Jumala igatsust meie järgi. Tihti hoiame mõnda tahku oma elus endale, sest me ei näe Jumalat sellisena, nagu Ta tõeliselt on.
Kuidas anda 95% asemel 100%? Kuidas olla tuline ka kümne või kahekümne aasta möödudes?
Tule minu seminarile, räägime Jumala loomusest ja igatseme koos!

“Ujud või upud?” -Meego Remmel ja Einike Pilli

Oled uppumas kohustuste tulvavetes? Hingeldades tõmbad kopsud vett täis? Päris elu jääb elamata ja vajalikud asjad tegemata? Aeg kulubki oma abituse põdemisele? Kõrval ujub mõni teine nagu kala vees. Mida ja kuidas temalt õppida? Vesi on ju mõnus! Elamine peab valmistama rõõmu! Ujumist võiks ju nautida!
Kogemusi jagavad jätkusuutlikku ujumist õppivad Einike Pilli ja Meego Remmel.

Einike on kristlik koolijuht ja pastori abikaasa, kelle on kolm poega.

Meego on koolituspastor, kelle poeg ja tütar on rajanud 3D koguduse.

Katkine süda – Erki Toming

Olen 25-aastane ning üle poole elust käinud Rakvere Karmeli koguduses. Tänaseks olen kolinud Tallinna ning olnud õnnelikus abielus üle 2 kuu ja panustamas 3D kogudusse.

Võiks öelda, et me kohtume iga päev inimestega, kes on tulnud raskest olukorrast läbi, kas siis kellegi surm või vanemate lahutus või midagi muud. Seminari räägime, kuidas leida Jumalat ja rõõmu just siis kui süda on katki ja valus on. Seminaril kuulete kindlasti minu lugu, kuidas on olnud minu süda mitu aastat katkine ning kuidas Jumal mind ravis.

Evangeeliumi jagamine hobi kaudu – Fred Lausvee ja Indrek-Eliel Tambek

Seminari viivad läbi KOMA meeskonna liikmed Fred Lausvee ja Indrek-Eliel Tambek

Fred
Olen 22 aastane noormees Türi Kristikust Misjoni Kogudusest, kus mängin ülistuses trummi ja kitarri, osalen noortetöös ning olen FC Türi jalgpallikogukonna juht.

Mulle meeldib väga sport ja just sellega tegelemine. Suurimaks hobideks on BMX-trikirattaga sõit ja jalgpall, kuid tegelen ka palju muuga alates malest kuni discgolfini välja.

Olen pärit kristlikust perekonnast ja minu elus ei ole kindlat punkti või hetke, millal ma täpselt oma elu Jumalale andsin. Minu kristlase elu on möödunud nii tõusude kui ka langustena, kuid praeguseks hetkeks olen jõudnud punkti, kus usun, usaldan ja armastan Jeesust kogu südamest ja tahan elada oma elu nii, et oleksin Jumalale võimalikult meelepärane ja et Jumal saaks mind kasutada teistele evangeeliumi kuulutamiseks ja Tema armastuse suuruse näitamiseks.

Indrek-Eliel
Olen 32-aastane misjonär Eesti noortele ja abikaasa oma kaunile naisele. Jüngerdan kutte jalgpalliväljakutel, rajan kogudust Märjamaal ja mängin trumme Regina & Band koosseisus.

Seminaris räägime sellest, et kuidas jagada evangeeliumit kasutades sporti või ükskõik millist hobi ning kuna oleme jalgpallitöö juhid eri piirkondades, siis räägime eeskätt just jalgpallitööst ja jagame oma lugusid ja kogemusi seoses sellega.
Tulge, jagame kogemusi ja mängime koos jalkat ning seda kõike Tema auks! Juhuuu… 😀

Kuidas jagada evangeeliumi? – Innar Kruglov

Olen 33 aastane, kolme lapse isa ja oma kauni naise abikaasa. Teenin kaasa Tartu Risttee koguduses. Olen metsandus haridusega, praegu õpin veel teoloogiat, TCM instituudis, Austrias. Samuti töötan Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris. Mulle meeldib tegeleda spordiga ja raamatuid loen ka meeleldi.

Me oleme pidevalt ümbritsetud inimestest, kes ei tunne Jumalat ja kellest paljud ei satu ilmselt ise mitte kunagi kirikusse- seega nad ei kuule evangeeliumi. Usun, et iga kristlane peaks olema valmis andma tunnistust oma usust. Kuidas seda teha usujulguses oma tavapärases ja ka mitte nii tavapärases keskkonnas? Sellest seminaris juttu tulebki. Annan näpunäiteid, räägin kogemustest ja saame ka koos praktiseerida.